אילוף כלבים מתקדם

מהו אילוף כלבים מתקדם?

אילוף כלבים מתקדם הינו מונח המתייחס לכל פקודת אילוף הנמצאת ברמה גבוהה יותר ממיומנויות היסוד שבדרך כלל מלמדים כלבים בתהליך האילוף הבסיסי שלהם. מדובר באילוף לביצוע פעולות מורכבות ושימושיות יותר, כמו לנבוח על פי פקודה, לבצע רגלי באופן מדויק ומושלם, הליכה ללא רצועה וכדומה. בנוסף, במסגרת אילוף מתקדם לכלב, אפשר גם ללמד את הכלב פקודות כיפיות כמו לתת יד, לשחק אותה מת (Play Dead), לעשות סיבוב ועוד. מדליק, נכון?

למה זה טוב? על היתרונות בתהליך אילוף כלבים מתקדם

רוב בעלי הכלבים מאלפים את הכלב שלהם לשבת ולתת יד, אך אילוף כלבים מתקדם הוא דבר שונה לחלוטין. רק הבעלים המסורים ביותר יקדישו זמן לאילוף שהוא מעבר לחינוך בסיסי לכלב, ובעינינו זה קצת חבל, כי באמצעות אילוף מתקדם אפשר לשפר בצורה מדהימה את התקשורת בין הכלב לבעלים שלו ובכך להוסיף ערך רב לשני הצדדים.

אילו בעיות התנהגות ניתן לשפר באמצעות אילוף מתקדם?

נכון שהייתם מרגישים הרבה יותר טוב אם הכלב שלכם היה מציית לכל פקודה שלכם תמיד, בין אם אתם הולכים איתו ושומרים על קשר עין עמו או לא, גם כשהגב שלכם מופנה אליו או אפילו כשהוא ללא רצועה? למשל, כל בעלי הכלבים חוו לפחות פעם אחת משיכה פתאומית של הרצועה על ידי הכלב, בזמן הליכה רגועה בחוץ, פשוט כי הכלב ראה חתול או כלב אחר. מתסכל, שלא לומר כואב, נכון? החדשות הטובות הן, שגם את זה אפשר למנוע בעזרת אילוף מתקדם.

העובדה הפשוטה היא שכלבים הם בעלי אנרגיה רבה, והם אוהבים פעילות, במיוחד בשנים המוקדמות של חייהם. הם שמחים כאשר יש להם מטרה כלשהי ומאושרים יותר כשהם מקבלים גירוי שכלי בנוסף לפעילות גופנית. כלבים אוהבים להיות עסוקים ופעילים הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית. מכל הסיבות האלו, תהליך אילוף מתקדם מציע יתרונות מדהימים לא רק עבורכם כבעלי כלבים, אלא גם עבור הכלב עצמו.

אילו סוגי תרגילים ניתן ללמד את הכלב במסגרת תהליך אילוף מתקדם?

האמת שאפשר ללמד את הכלב כל פקודה שרק עולה על דעתכם, ואני מתכוון לזה … כל פקודה, רוצים שהכלב ידע לפתוח את הדלת? אולי אתם רוצים שהוא ינקה את הרגליים שלו על השטיח בכניסה לבית כשאתם חוזרים מטיול, רוצים שהכלב יסמן לכם כשהוא צריך להתפנות הכלב יכול ללמוד כל פקודה שרק עולה לכם לראש, הסוד הגדול זה עקביות.
הנה כמה דוגמאות לתרגילים שניתן ללמד את הכלב במסגרת אילוף מתקדם לכלבים:

הליכה ללא רצועה 

הכוונה להרגלת הכלב ללכת לצד הבעלים שלו ללא רצועה ולשמור על קשר עין ומרחק קבועים מהבעלים.

ציות מרחוק

ניתן ללמד את הכלב לציית לפקודות אילוף שונות ממרחק גדול יותר, תוך התגברות על הסחות דעת בסביבתו.

אכילה מבוקרת

מדובר באימון הכלב שלא לאכול ללא רשות גם כאשר יש אוכל זמין.

התעלמות מגירויים

אפשר להרגיל את הכלב להתעלם מגירויים כמו אנשים, חיות אחרות או צעצועים ולהישאר קשוב לבעליו, ואפילו להישאר במצב שהוריתם לו להגיע אליו בעזרת פקודת אילוף מסוימת, כמו "שב", "ארצה"או "רגלי".

ביצוע פקודות ברצף

מתן מספר פקודות בזו אחר זו ולימוד הכלב לבצע אותן ברצף הנכון.

זיהוי והבאת חפצים

במסגרת האילוף המתקדם, תוכלו ללמד את הכלב שלכם גם לזהות חפצים שונים על פי שמם ולהביא אותם אליכם.

מתי אפשר להתחיל עם הכלב אילוף כלבים מתקדם?

אילוף כלבים בסיסי הוא כמובן הנקודה ממנה יש להתחיל כל תהליך אילוף כלבים באופן כללי. אין למהר עם שלב זה, אלא להקדיש זמן רב ככל האפשר כדי לתרגל היטב את כל הפקודות היסודיות שהכלב למד. רק לאחר שהכלב עוקב בעקביות אחר הפקודות והתרגילים הבסיסיים, ניתן לשקול מעבר לאילוף מתקדם.

על מה קריטי במיוחד להקפיד כאשר שוקלים להתחיל אילוף כלבים מתקדם?

כאשר שוקלים להתחיל אילוף כלבים מתקדם, יש כמה דברים חשובים להקפיד עליהם:

  • חשוב לוודא שהכלב שלכם כבר שולט היטב בפקודות ובמיומנויות הבסיסיות כמו הליכה לצדכם, ישיבה, אכילה מבוקרת וכדומה. לא כדאי לזרז מדי את התהליך, היות ובלי יסודות מוצקים, אילוף מתקדם עלול להסתבך.
  • בחרו תרגילים התואמים את גיל הכלב, יכולותיו הפיזיות והמזג שלו: אל תכבידו על הכלב שלכם יתר על המידה או תציבו לו יעדים בלתי אפשריים, כדי לא לתסכל אותו (ואת עצמכם) בתהליך. היו סבלניים וריאליים והתוצאות לא ייאחרו להגיע!
  • עבדו בהדרגתיות ועקביות: תרגילים מתקדמים יכולים לקחת שבועות או חודשים עד שהכלב יאמץ אותם. חלקו אותם לשלבים ואל תמהרו.
  • תגמלו את הכלב על הצלחה ואל תתייאשו אם הוא מתקשה: תגמול חיובי ידרבן את הכלב שלכם להמשיך ולנסות להצליח.
  • שקלו לחיוב לפנות לתהליך אילוף מתקדם אצל מאלף כלבים מקצועי: מאלף מוסמך ומנוסה יכול לייעץ לכם על בניית תוכנית אילוף מתקדם שתתאים לכלב שלכם כמו כפפה ליד ובכך לשפר את סיכויי ההצלחה של התהליך כולו, כמו גם להביא אתכם ואת הכלב שלכם לתוצאות בתוך פרק זמן קצר מזה שניתן להגיע אליו ללא ליווי מקצועי.

מדוע חשוב לפנות אל מאלף כלבים מקצועי ומנוסה לטובת אילוף כלבים מתקדם?

מאלפי כלבים מקצועיים ומנוסים הם בעלי הידע והניסיון להנחות בצורה הטובה ביותר תהליך של אילוף מתקדם. לא כדאי להקל ראש בחשיבות הליווי המקצועי, מפני שבשלב הזה של האימונים, כאשר עוברים לתרגילים מורכבים יותר, חשוב לדעת כיצד לפרק אותם לשלבים, כיצד להסביר ולהמחיש אותם לכלב, ומה צריך לעשות אם הוא מתקשה או נתקע. רק מאלפים מומחים שהדריכו כלבים רבים ידעו בדיוק איך לנווט את התהליך הזה כדי להביא אתכם להצלחה במימוש היעדים שהגדרתם לעצמכם ולכלבכם. 

בנוסף, מאלף מקצועי מכיר טווח רחב של תרגילים, שיטות ועזרי אילוף מתקדמים, ויוכל להתאים לכלב שלכם ולכם תוכנית אימונים אישית שתניב את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר. בקצרה, פנייה לעזרה מקצועית של מאלף כלבים טוב, תחסוך לכם זמן ומאמץ רב בתהליך האילוף המתקדם ותבטיח לכם הצלחה גדולה יותר בו והרבה יותר הנאה מהדרך.

לסיכום

במדריך זה ראינו כי אילוף כלבים מתקדם הוא שלב חשוב בגידול כלב, המאפשר לכלב לרכוש מיומנויות חדשות ולהפוך לכלב מאוזן ויציב יותר. בנוסף לכך, אילוף כלבים מתקדם הוא גם הזדמנות מצוינת לחזק את הקשר ביניכם לבין הכלב שלכם, וליצור שיתוף פעולה ותקשורת טובה יותר איתו. בין אם מדובר בתרגילים חדשים או הקניית משמעת במצבים מורכבים יותר – אילוף מתקדם יכול רק לשפר את איכות החיים של שלכם ושל כלבכם.

אם אתם מעוניינים לקדם את האילוף של כלבכם לרמה הבאה, חברת בארק פארק – אילוף כלבים מציעה לכם תוכנית אילוף מתקדם בהתאמה אישית, המבוצעת על ידי מאלפים מקצועיים מהשורה הראשונה. 

אצלנו תמצאו מגוון רחב של שירותי אילוף, כולל:

  • מעטפת של 360 מעלות עבורכם ועבור הכלב שלכם – החל ממפגשי אילוף במגוון רמות, דרך מבחר רחב של מוצרים לכלבים ועד לשירותי אילוף מתקדמים.
  • צוות מומחים בעלי ידע וניסיון רב – המאלפים שלנו עברו הסכמות מקצועיות בבתי הספר המובילים בעולם לאילוף כלבים ומתמחים בעבודה עם כל סוגי הכלבים ובטיפול בסוגים שונים של בעיות התנהגות.
  • אילוף מותאם לצרכי הלקוח – אצלנו מתאימים את האילוף לצרכים ולמטרות שלכם.
  • שירות ביתי – צוות בארק פארק מגיע עד אליכם הביתה על מנת להעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

לסיכום, אנחנו בטוחים ביכולת שלנו לעזור לכם ולכלב שלכם להגיע לפסגה בכל הנוגע לאילוף וציות ברמה הגבוהה ביותר. צרו איתנו קשר היום לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

אהבת? שתף עם חברים...
שתף בוואטסאפ
Picture of כותב המאמר: אורי כהן
כותב המאמר: אורי כהן

מייסד חברת בארק פארק - אילוף כלבים, נכנסתי לעולם אילוף הכלבים כבר בגיל 16 (בשנת 2016), עברתי שלל קורסים לאילוף כלבים - קורס אילוף כלבי בית, אילוף בעיות התנהגות, אילוף כלבי הרחה, אילוף כלבי הגנה ועוד.
אילפתי עשרות כלבים והשארתי המון לקוחות מרוצים, המטרה שלי היא הנגשת הידע הדרוש לאילוף הכלב עבור כל בעל כלבים בישראל.

תוכן העניינים:
עיצוב לפונט 2
מאמרים בנושא אילוף כלבים מתקדם:
עיצוב לפונט 2
איך ללמד כלב להביא כדור
איך ללמד כלב לנבוח לפי פקודה (דבר)