מאיזה גיל אפשר לאלף כלב

אם הגעתם למאמר הזה אני מבין שהבאתם גור כלבים חדש, אז קודם כל, מזל טוב! אם אתם שואלים את עצמיכם באיזה גיל מומלץ להתחיל לאלף את גור הכלבים שלכם התשובה לזה היא חודש וחצי אם אתם רוצים להבין בדיוק למה, איזה פקודות חשוב ללמד את הכלב בגיל זה, ומה החישובת של התחלת האילוף בגיל מוקדם המאמר הזה הוא בשבילכם!

 

באיזה גיל כדאי להתחיל אילוף גורים?

שימו לב שאין להפריד את גור הכלבים מן השגר עד גיל חודש וחצי ולכן מומלץ להתחיל לאלף את הכלב כבר בגיל חודש וחצי שזה אומר ברגע שהכלב מגיע אליכם. אבל כשאני אומר להתחיל לאלף את הכלב אני מדבר על שניים או שלושה מפגשי אילוף בהם המאלף ילמד אתכם קצת על חשיפת הכלב, אילוף צרכים, נשכנות גורים ותקשורת נכונה עם הכלב שאילו הבעיות המרכזיות בגיל הגורות. בגיל זה הכלב מתחיל לפתח את האופי שלו ולכן אם אתם רוצים לגדל כלב יציב ובעל ביטחון אני אמליץ לכם בחום להתחיל הליך אילוף גורים עוד היום.

לאחר מכן כאשר הכלב שלכם מגיע לגיל 3 – 4 חודשים תוכלו להתחיל תהליך אילוף משמעת בסיסית וגם הפעם אני אמליץ לכם להתחיל את תהליך האילוף כמה שיותר מהר, בגיל הגורות (עד גיל שנה) כלבים לומדים פקודות במהירות הבזק וכל ההרגלים שהם לומדים בגיל זה יישארו איתם לכל המשך החיים ולכן השקעה באילוף בגיל הגורות תניב לכם פירות מהר יותר ולמשך זמן ארוך יותר.

 

מה חשוב ללמד את הכלב כאשר אנו מתחילים תהליך אילוף?

ההרגלים שחשוב ללמד את הכלב במפגשים הראשונים זה:

  • הרגלה לצרכים – מדובר בשיעור בו המאלף יסביר לכם מה אתם צריכים לעשות בכדי להרגיל את גור הכלבים שלכם לעשות צרכים מחוץ לבית (מאמר בנושא הרגלת הכלב לצרכים)
  • איך מתמודדים עם נשכנות גורים – גם הפעם המאלף ייתן לכם דגשים להתמודדות עם נשכנות הגורים ואתם תצתרכו לבצע זאת במהלך היום-יום (מאמר בנושא איך מתמודדים עם נשכנות גורים)
  • חשיפה לגורים – מאלף הכלבים יצא איתכם לבחוץ ויסביר לכם כיצד מבצעים חשיפה לגור הכלבים ולאילו דברים יש לחשוף אותו כבר בגיל זה.

אילו שיעורים שחשוב שהכלב שתלמדו את הכלב שלכם בגיל הגורות, ולכן הכנתי עבורכם גם מאמרים בכל אחד מן הנושאים הללו אך עם זאת אני אמליץ לכם לקבוע 2 – 3 שיעורים עם מאלף, כששומעים ורואים את הדגשים האלו בשיעור אחד על אחד מבינים אותם הרבה יותר טוב.

אילו פקודות יש ללמד את הכלב כאשר אתם מתחילים הליך אילוף משמעת בסיסית, שימו לב שיש קודם כל ללמד את הפקודות כאשר הכלב בתוך הבית ולאחר מכן לבצע חזרות גם מחוץ לבית, בשורה התחתונה אנחנו רוצים שהכלב יקשיב לכם מחוץ לבית.

  • שב – הפקודה שב היא פקודה שתעשה לכם המון נחת, בין אם אתם פוגשים מישהו ואתם רוצים שהכלב ישב על ידיכם וימתין, או סתם כדי להשוויץ (מאמר בנושא איך ללמד את הכלב לשבת)
  • הישאר
  • ארצה
  • אליי – הפקודה "אליי" זו פקודה שחובה ללמד כל כלב, היא יכולה למנוע מצבים לא נעימים בהם הכלב רץ לעבר אנשים, ולמנוע מצב שהכלב רץ ומאבד אתכם. (מאמר שמלמד איך מלמדים פקודת אליי)

האמת שלימוד הפקודות זה החלק הקל בתהליך, החלק הקשה שלשמו אני אמליץ לכם לקבוע שיעורים עם מאלף כלבים מקצועי, זה החלק שבו אתם מלמדים את הכלב שלכם שהוא צריך להקשיב לכם ואם אי פעם היה לכם כלב, אני בטוח שאתם מכירים את הרגע הזה שאתם נותנים לכלב שלכם פקודה שהוא ביצע אותה כמו שצריך בבית לדוגמא "אליי" אבל פתאום כשאתם יוצאים לבחוץ הכלב שם עליכם פס.

 

לסיכום

אם אתם רוצים לאלף את הכלב שלכם ולוודא שאתם מגדלים כלב ממושמע וכיפי אני אמליץ לכם כבר עכשיו לקבוע כמה שיעורי המאלפים המקצועיים של בארק פארק, ובהמשך כשהכלב שלכם יגיע לגיל 3 חודשים להמשיך באילוף משמעת בסיסית.

ניתראה באילוף!

אהבת? שתף עם חברים...
שתף בוואטסאפ
Picture of כותב המאמר: אורי כהן
כותב המאמר: אורי כהן

אהלן, אני מייסד חברת "בארק פארק",
נכנסתי לעולם האילוף כבר בגיל 16, עברתי שלל קורסים לאילוף כלבים, אילפתי שלל כלבים והשארתי המון לקוחות מרוצים.
אני יכול לומר בלב שלם שכאשר אתם תתחילו את תהליך אילוף הכלב שלכם יחד איתנו אתם תהיו אסירי תודה על כל רגע.
שמתי לעצמי כמטרת על להנגיש את כל הידע הדרוש בכדי שאתם, בעלי הכלבים, תוכלו לגדל כלבים שמחים יותר ובריאים יותר!

יש לכם שאלה? שלחו לי הודעה בפרטי😉
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
עיצוב לפונט 2
חשיפה נכונה לגורים
אילוף גורים מחיר
איך לאלף גור לא לנשוך
הרגלה לכלוב אילוף
נשיכות גורים ואיך למנוע אותם
אילוף כלבים לצרכים